IMG 4421

Spadł śnieg, zaświeciło słońce, dopisała frekwencja - na Rodzinną Dziesiątkę zjechały narciarskie familie z całego kraju i nie tylko! Pobity został rekord frekwencji - do mety dotarło 340 osób. Indywidualnie wygrali Łukasz Bronowicki i Anna Gałek, a wśród rodzin Haniszewscy. To była pierwsza konkurencja 41. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Po raz kolejny w tym sezonie aura okazała się łaskawa, dzięki czemu mogliśmy dobrze przygotować trasę i dzisiejsza Rodzinna Dziesiątka (bieg na 10 km techniką klasyczną) odbyła się zgodnie z planem. Piękna pogoda poprawiła wszystkim umowy, więc już na starcie atmosfera była wspaniała.

Na trasie walka toczyła jednak na całego. Piotr Habrat uciekł rywalom i bardzo długo prowadził, ale Łukasz Bronowicki nie poddawał się. Zaatakował na ostatnim kilometrze i zwyciężył. Na mecie promieniał radością - to jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Anna Gałek okazał się najlepsza wśród pań. Jej przewaga nad drugą Moniką Judką była spora.

- Startujemy tu od 1980 roku, ja byłem pierwszy! - opowiadał z entuzjazmem i szampanem w ręku lider zwycięskiej drużyny rodzinnej Lesław Haniszewski. Przez dziesięciolecia rodzina Haniszewskich się powiększała, a start w Biegu Piastów stopniowo stawał się rodzinną tradycją. Dziś jej zespół liczył aż dziewiętnaście osób, które w sumie mają 669 lat. - Mamy jeszcze rezerwy - mówił lider drużyny.

W Rodzinnej Dziesiątce pobiegło aż 70 rodzin, oprócz nich wiele osób wystartowało indywidualnie. Ustanowiony został rekord frekwencji - do mety dotarło 340 zawodników i zawodniczek, podczas gdy w ubiegłym roku 318.
Jutro bieg na 15 km klasykiem Memoriał Stanisława Michonia - legendarnej postaci narciarstwa biegowego, trzykrotnego zwycięzcy Biegu Piastów, w tym pierwszej edycji w 1976 roku, a później odkrywcy wielu talentów narciarskich i ich trenera. Start o godz. 10.

Klasyfikacja najstarszych rodzin:
1) Haniszewscy 669 lat.
2) Pietruszko 554 lata.
3) Lipińscy 246 lat.

Klasyfikacja najszybszych rodzin (cztery najlepsze wyniki łącznie):
1) Haniszewscy 3:43:02
2) Linkiewicz 3:44:35
3) Pawłowscy z Ustronia 3:45:24.
Wyniki indywidualne - kliknij

Zdjęcia: galeria 1

galeria 2

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski