IMG 5006

W blasku latarek-czołówek, a na trasie także pochodni, 135 zawodników i zawodniczek pokonał dziś wieczorem 10-kilometrową trasę ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej. Po drodze zdobyli Samolot, wdrapali się na Górny Dukt i zjechali szaloną trasą Herberta. Wygrali Tomasz Kałużny i Anna Gałek.

IMG 4923

Trasa była bardzo szybka, a sceneria nadzwyczajna, choć po raz pierwszy w trakcie corocznej Nocnej Dziesiątki nie było śnieżycy.
Ale i tak to był bieg pełen przygód! Nawet znakomity i doświadczony Tomasz Kałużny musiał ratować się kijkiem na muldzie na trasie Herberta. Inwalida z potężną wadą wzroku (minus 14 dioptrii!) Adam Fijałkowski w pewnym momencie, gdy nie widział nikogo przed sobą, stracił pewność siebie... Na szczęście zna teren doskonale, więc nie stracił orientacji.

IMG 4973

- Mnie wydawało się, że trasa ciągle prowadzi pod górę - opowiadała Miśka Przyłuska. - Gdy się wywaliłam, leżałam z siedem minut i nie wiedziałam, co będzie dalej. Wyprzedzali mnie, myślałam, że już nikogo za mną nie ma, bałam się, że na mecie nikogo nie będzie...

IMG 5011

Anna Gałek wygrała po raz trzeci w 41. Biegu Piastów. Najlepsza była także w Memoriale Stanisława Michonia i Rodzinnej Dziesiątce. Jej kapitalna forma to powrót do świetności sprzed lat, gdy trenowała biathlon. Po kilkunastu latach przerwy wróciła do regularnych treningów i w ich drugim sezonie pokazuje wielką klasę. Oby tak dalej!
Następne konkurencje 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek, 3 marca: 30 km techniką dowolną i 9 km klasykiem.