MOS 6446

Lepsza pogoda do biegania, kapitalna atmosfera... Pora na krótkie podsumowanie niedzieli!


Dziś rozegrano biegi na 25 i 16 km techniką klasyczną. Pierwszy, zaliczany do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet, zgromadził 1307 biegaczy z 20 krajów. Warunki na trasie, bardzo urozmaiconej, pełnej podbiegów, zjazdów i długich prostych, po pięknych zakątkach Gór Izerskich, były lepsze niż w słoneczną sobotę. W niedzielę było chłodniej, śnieg nie roztapiał się i nie zamieniał się w grząską kaszę.


- Tory były bardzo dobrze wykonane niemal na całej trasie. Gorsze warunki panowały tylko na Kozim - opowiadała nam za metą Alicja Rolska.


Rywalizacji najlepszych ton nadawali ci sami zawodnicy, co w sobotę - grupa Czechów i Niemiec Toni Escher. Kroku starali się im dorównać medalista mistrzostw Polski Michał Skowron i doświadczony 50-letni Piotr Michałek. Na mecie pierwszy był Jakub Psenicka (drugi w sobotę na 50 km). Wśród Polaków najszybciej dystans pokonał 50-letni Piotr Michałek.


W gronie pań bezkonkurencyjna okazała się Emilia Romanowicz, 27-letnia zwyciężczyni wielu zawodów w Jakuszycach, zarówno zimowych, jak i Letniego Biegu Piastów na dystansie półmaratonu.


Na 16 km pobiegło 522 zawodników. Rewelacyjnie spisał się Krzysztof Małkiński, stały bywalec jakuszyckich tras, który wygrał. W konkurencji pań nie miała sobie równych osiemnastoletnia Klaudia Kołodziej, uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.


- Postanowiłem wystartować w Biegu Piastów, bo chcę pobiec razem z tak wieloma osobami lubiącymi biegówki. Traktuję mój udział rekreacyjnie - mówił król polskiego biathlonu, wicemistrz olimpijski z Turynu w 2006, dwukrotny mistrz świata Tomasz Sikora (aktualnie trener polskiej kadry biathlonowej). Pobiegł na 16 km.


Podobnie jak dwukrotna mistrzyni Polski w biegach narciarskich, olimpijka Paulina Maciuszek. Wbiegła na metę uśmiechnięta, nie spieszyła się bowiem z racji na swój stan - jest w ciąży.


- Przeszłam się. Próbowałam zagadywać innych startujących, ale wszyscy się ścigali - żartowała po biegu.
Wyniki nieoficjalne i wstępne (będa uzupełaniane i poprawiane) są dostępne tu: wyniki Biegu Piastów
Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności z powodu awarii w firmie pomiarowej Datasport.


Na zdjęciu dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz wręcza ostatniej zawodniczce ostatniej konkurencji Biegu Piastów (na 16 km) koszulkę z nr 1, z którą biegła dziś dwukrotna mistrzyni kraju i olimpijka Paulina Maciuszek.

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski