IMG 5593

To była noc, to był bieg! Choć bez pomiaru czasu i zwycięzców oraz nagród dla najszybszych. Wszystkich połączyła pomoc dla dwuletniego chorego Alexa ze Szklarskiej Poręby oraz chęć przeżycia wspólnej przygody biegowej.


Właśnie tata i siostra Alexa rozpoczęli zawody na Polanie Jakuszyckiej od podziękowania wszystkim za przybycie. Polana Jakuszycka - w dużej mierze jeszcze w śniegu, wypełniła się niemal ćwierć tysiącem biegaczy, z których część wybrała narty, a część buty biegowe. Temperatura wynosiła kilka stopni ciepła, nie wiało, nie padało...

IMG 5574


Natalia Baszak z jeleniogórskiej Fabryki Formy poprowadziła dynamiczną rozgrzewkę, na starcie zapłonęły pochodnie i...

IMG 5589

Najpierw ruszyli narciarze. Trasa do Rozdroża pod Działem Izerskim była trudna, gdzieniegdzie było na niej bardzo mało śniegu, ale na tyle dobrze przygotowana, że dało się bez przerwy biec bądź iść na nartach. Bliżej Rozdroża i za nim warunki były już całkiem niezłe, a zjazd do Orla okazał się wygodny i szybki.

IMG 5600

Kilka minut po narciarzach wystartowali biegacze i spacerowicze. Nie mieli łatwego zadania - śniegu było jeszcze sporo, więc pokonanie go wymagało na 5-kilometrowym dystansie pewnego wysiłku. Ale spokojnie wszyscy dali radę.

IMG 5603

Na mecie czekały medale z piernika, przygotowane przez dzieci ze świeradowskiej podstawówki nr 2, wręczane przez wolontariuszy z Piechowic. Znakomicie smakował kapuśniak i kiełbasa z ogniska, wyborne ciasto i grzane wino, pączki i słodkie bułki. Wiele radości dały fanty z loterii, a doskonałych wrażeń dostarczył wspaniały pokaz ognia.

IMG 5630

Biegacze siedzieli na ławach przez głównym budynkiem Orla i w środku. Atmosfera była bardzo przyjacielska.
Powrót nocą był niezapomniany i - mimo późnej pory - bezpieczny. Biegnąc na nartach wyprzedzało się co chwila kolejnych pieszych oświetlających drogę latarkami.

IMG 5652

Wszystko, co uzbieraliśmy podczas Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa, zostanie przeznaczone na jego potrzeby związane z walką o powrót do zdrowia. Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegu wszczepienia komórek macierzystych i rehabilitację chłopca.

IMG 5634

Organizatorem Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa było Stowarzyszenie Bieg Piastów.

IMG 5655

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB WSPARLI ORGANIZACJĘ BIEGU DLA ALEXA!

IMG 5641SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski