MOS 3285

Prawie dziesięć tysięcy uczestników zawodów, wzrost frekwencji na większości z nich, kilka nowych imprez - na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów podsumowaliśmy naszą pracę przez miniony rok.


Walne Zebranie Członków SBP udzieliło absolutorium Zarządowi SBP za ostatni rok, zatwierdziło protokoły kontroli Komisji Rewizyjnej oraz dokumenty finansowe.
Jak podkreślił prezes Biegu Piastów dr Maciej Pawłowski, sytuacja finansowa stowarzyszenia i Biegu Piastów jest stabilna, a przed nami trudny okres odnalezienia się w nowej sytuacji wielkiej inwestycji na Polanie Jakuszyckiej. Przypomnijmy, że będzie ona prowadzona przez spółkę (podległą władzom województwa dolnośląskiego), o nazwie Dolnośląski Park Innowacji i Nauki - nowego współwłaściciela i zarządcę Polany Jakuszyckiej.


Wszystko wskazuje na to, że modernizacja jakuszyckiego ośrodka rozpocznie się po najbliższym zimowym Biegu Piastów. Po rozbiórce istniejących budynków, nasze biuro przeprowadzi się do kontenerów, a gdy powstanie nowy ośrodek, zajmiemy w nim pomieszczenie o powierzchni 75 metrów kwadratowych.


Trudności z powodu modernizacji nie mogą spowodować przerw czy ograniczenia naszej działalności. Liczymy w tym zakresie na dobrą współpracę z naszymi partnerami z DPIiN. Nie tylko zorganizujemy wszystkie zawody, na które zapraszaliśmy dotychczas, ale wprowadzimy do kalendarza nową pozycję: Sztafetę Biegu Piastów na nartach.


Nadal będziemy przygotowywać trasy spacerowe na biegówkach, czyli zdecydowaną większość wszystkich w Jakuszycach i bliskiej okolicy. Aby pełnić tę rolę jak należy przez kolejne lata, kupujemy nowy ratrak - to kosztuje drogo (ponad milion złotych), ale - we współpracy z czeskimi sąsiadami - pozyskaliśmy na ten cel pieniądze unijne, a wkład własny będziemy mieć ze sprzedaży starego ratraka.


Jeśli chodzi o trasy wyczynowe - wymagają poprawy standardu, co jest niezwykle kosztowne i przekracza nasze możliwości finansowe. Ponieważ jednak bardzo nam zależy, by i wyczynowcy byli zadowoleni z treningów i zawodów w Jakuszycach, liczymy na efektywną współpracę w tym zakresie z DPIiN zarówno w zakresie sfinansowania modernizacji tras, jak i późniejszego utrzymywania ich. Jesteśmy przekonani, że uda się znaleźć formułę współpracy, która będzie do przyjęcia dla wszystkich, a jej efektem będzie wykorzystanie doświadczenia i umiejętności naszych pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie tras oraz wzrost atrakcyjności Jakuszyc dla biegaczy wyczynowych.

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski