22046732 178511646030121 4001191141238807859 n

Dwa symbole przez wiele lat Biegu Piastów: Jerzy Zarębski z Wrocławia i profesor Zbigniew Grabowski z Warszawy, odeszli na zawsze z tego świata.

Jak wspomina honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski, obaj od początku naszych zawodów identyfikowali się z nimi i bardzo często gościli na Polanie Jakuszyckiej.

Jerzy Zarębski był bardzo aktywny w grupie biegaczy narciarskich, zrzeszonych w Komisji Turystyki Narciarskiej w Oddziale Dzielnicowym PTTK Psie Pole we Wrocławiu. Był wielkim animatorem uprawiania narciarstwa biegowego, organizatorem i uczestnikiem wielu wyjazdów na biegówki. Przez wiele lat należał do grona kilku zawodników, którzy brali udział we wszystkich edycjach Biegu Piastów od 1976 roku. Przestał startować dopiero wtedy, gdy nie pozwalało mu już na to zdrowie.

Profesor ekonomii Zbigniew Grabowski był z Biegiem Piastów również od bardzo dawna. Startował, promował nasze zawody, a w Jakuszycach można było go spotkać wielokrotnie również w zupełnie innych terminach, niż Bieg Piastów. Kochał Jakuszyce i uwielbiał je odwiedzać, by aktywnie wypoczywać na łonie izerskiej przyrody.

Jak poinformował nas Janusz Ziarnik, w lipcu odszedłna zawsze także Zbyszek Tracz: architekt, rzeźbiarz, przez wiele lat najlepszy zawodnik w kategorii 60 plus.

- Uczestniczył w Biegu Piastów niemal od początku, uczył mnie biegania i podczas treningów przed Biegiem go poznałem. Mieszkał na Pomorzu w chacie z drewna zbudowanej przez siebie. Miał w lesie obok Małe Jakuszyce, gdzie trenował przed Biegiem - napisał Janusz Ziarnik.

Żegnajcie, Przyjaciele!

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski