15386 złotych - tyle uzbierano podczas Rowerowego Biegu Piastów na leczenie 10-letniego Bartka Kojro z Piechowic, który choruje na złośliwy nowotwór kości mięsak Ewinga. W akcję charytatywną na rzecz Bartka zaangażowały się setki osób!

imggcsiDA33E0FC703D452B628DCB49AADE379DBD33A1EBmpid7maxwidth1920maxheight882

 

Jak mówi Magdalena Kraczek, która koordynowała akcję wraz z Eweliną Jedziniak, aż 10650 złotych przyniosła loteria fantowa i słodka akcja. Podczas loterii sprzedano 750 fantów, podarowanych przez licznych darczyńców. W czasie słodkiej akcji kupiono około sześćset porcji ciasta, upieczonych specjalnie na tę okazję przez cukiernie i osoby prywatne.

870 złotych to dochód z internetowej licytacji tortów, podarowanych przez cukiernię "Torty Agnieszki" z Piechowic, 2777 złotych zebrali wolontariusze do puszek w trakcie RBP na Polanie Jakuszyckiej, a 1100 złotych uzbierał od różnych osób Andrzej Kusztal ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. Zbiórkę publiczną wsparła Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W ocenie dyrektor Biegu Piastów Kai Sznajdrowicz, jeśli policzyć darczyńców, wolontariuszy, zawodników, kibiców i inne osoby, które przyjechały na RBP z uwagi na chęć pomocy chłopcu, w akcji na rzecz Bartka wzięło udział ponad 1500 osób.

Byli i tacy, którzy nie mogli przyjechać do Jakuszyc w ostatni dzień września na RBP, więc wpłacili pieniądze na leczenie Bartka bezpośrednio na konto bankowe. Nadal można zresztą to zrobić (numer konta poniżej).

Bartek, utalentowany sportowiec z Uczniowskiego Klubu Sportowego Krokus w Piechowicach, wiele razy startował na Polanie Jakuszyckiej. Mamy nadzieję, że wyzdrowieje i wróci do nas jako uczestnik naszych zawodów.

Bartek

Okazją do wsparcia Bartka będą także zawody biathlonowe w Piechowicach 21 października (szczegóły na plakacie).

Wpłaty dla Bartka prosimy dokonywać na konto:

Fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

ul. Ślężna 114 s/1

53-111 Wrocław

Nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty: Bartosz Kojro.

IMG 06021

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski