dulkraków

Wiesław Dul - żywa legenda polskiego amatorskiego biegania - postanowił pobiec swój setny maraton w Jakuszycach podczas Letniego Biegu Piastów w 2018 roku! To dla nas wielki zaszczyt, że wybrał właśnie nasz ultramaraton na 50 km, by ukoronować swoje maratońskie boje.


- IV Bieg Piastów był pierwszymi zawodami, w których startowałem - wyjaśnił nam. Z Biegiem Piastów i Jakuszycami czuje się bardzo mocno związany, startuje u nas bardzo często. W zimowym Biegu Piastów - zawsze na najdłuższym dystansie - startował 34 razy! Uczestniczył także w naszych zawodach na rowerze i latem. I właśnie latem 2018 - dokładnie 25 sierpnia - przebiegnie 50 km.
Na razie ukończył 97 maratonów (bez nart). W 2018 planuje trzy. Co dalej? Może jeden rocznie...


Cieszymy się z decyzji Wiesława z wielu względów. To znakomity biegacz, ale i człowiek. Swoją biegową pasją zaraził swoje córki. Magda i Karolina bardzo często mu towarzyszą i startują w tych samych imprezach, co tata. Razem stworzyli nawet swój rodzinny klub: Family Team.


Wiesław Dul wspaniale promuje Bieg Piastów. W koszulkach z naszych biegów startuje w różnych miejscach kraju, wszędzie opowiada o Jakuszycach i Biegu Piastów. Jak wiadomo, nie ma lepszej promocji zawodów, niż poprzez zadowolonych i wiernych uczestników.


Dzięki decyzji Wiesława już dziś możemy powiedzieć, że podczas Letniego Biegu Piastów stanie się coś nadzwyczajnego. Ten jeden z najtwardszych Piastów ukończy u nas setny maraton! Postaramy się, by wydarzenie to miało godną oprawę. Mamy nadzieję, że przyjaciele biegowi Wiesława zjadą z całej Polski (i nie tylko), by biec razem z nim bądź go dopingować.


Przypomnijmy, że Letni Bieg Piastów odbędzie się 25 i 26 sierpnia 2018, a zapisy rozpoczną się 1 kwietnia.
Przypominamy też, że możecie na nas głosować w plebiscycie na najlepsze biegi górskie 2017: Zagłosuj na Letni Bieg Piastów

Na zdjęciu Wiesław Dul finiszuje podczas tegorocznego maratonu w Krakowie. Oczywiście w koszulce Biegu Piastów...

Na dolnych zdjęciach Wiesław podczas zimowego Biegu Piastów oraz z córkami.

dulbp zima

dul bbp

dul córy

 

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski