Letni Bieg Piastow foto Bartosz Jordan 262

PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Janiny i Kuby” organizowanej podczas 5. Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie.

Biorąc udział w 5. Letnim Biegu Piastów w dniach 26-27 sierpnia 2017 r. w Szklarskiej Porębie będzie można pomóc Janinie i Kubie. 37-letnia Janina choruje na toczeń układowy i reumatoidalne zapalenie stawów. Wymaga specjalistycznego leczenia, na które zbierane są środki. Natomiast 9-letni Kuba cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i inne powikłania. Jest po operacji nóg, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalnego sprzętu, m.in. ortez oraz rehabilitacji. Janina i Kuba są podopiecznymi Fundacji „Złotowianka”.


Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Janiny i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na pomoc dla tych dwóch osób. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Polana Jakuszycka, Hala Expo) w sobotę 26 sierpnia w godz. 7.30-16.00 oraz w niedzielę 27 sierpnia w godz. 7.30-9.50. Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach Letniego Biegu Piastów mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej.


PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym Letni i Zimowy Bieg Piastów. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla...”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku podczas Letniego Biegu Piastów zawodnicy pomogli w ten sposób 14-letnim siostrom Dominice i Agnieszce, które urodziły się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od 2013 r. odbyły się 294 takie akcje, w których wzięło udział ponad 106 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 315 beneficjentów kwotą ponad 4,1 mln zł.


Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują 2 września.


Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski