IMG 0873

W weekend 26-27 sierpnia odbędzie się 5. Letni Bieg Piastów pod patronatem PKO Banku Polskiego. Zawodnicy będą rywalizowali na różnych dystansach w malowniczym otoczeniu Gór Izerskich i Karkonoszy. Zachęcamy uczestników do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Janiny i Kuby".

– PKO Bank Polski po raz kolejny wspiera zimową oraz letnią edycję Biegu Piastów. Jest to wydarzenie dla wszystkich – od rodzin z małymi dziećmi po ultramaratończyków. Dodatkowych wrażeń dostarczają widoki na najładniejsze miejsca Gór Izerskich i Karkonoszy. Zapraszamy do bycia razem z nami w najbliższy weekend i kibicowania zawodnikom. Uczestników zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej dla Janiny i Kuby – mówi Edyta Sadowska, zastępca dyrektora Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.

37-letnia Janina choruje na toczeń układowy i reumatoidalne zapalenie stawów. Wymaga specjalistycznego leczenia, na które zbierane są środki. Jej 9-letni syn Kuba cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i inne powikłania. Jest po operacji nóg, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalnego sprzętu, m.in. ortez oraz rehabilitacji. Janina i Kuba są podopiecznymi Fundacji „Złotowianka”.

Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Janiny i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na pomoc dla tych dwóch osób. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Polana Jakuszycka, Hala Expo) w sobotę 26 sierpnia w godz. 7.30-16.00 oraz w niedzielę 27 sierpnia w godz. 7.30-9.50. Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach Letniego Biegu Piastów mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej.

IMG 0857

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym Letni i Zimowy Bieg Piastów. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla...”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku podczas Letniego Biegu Piastów zawodnicy pomogli w ten sposób 14-letnim siostrom Dominice i Agnieszce, które urodziły się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od 2013 r. odbyły się 294 takie akcje, w których wzięło udział ponad 106 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 315 beneficjentów kwotą ponad 4,1 mln zł.

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się już 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy rozpoczną się w sobotę 2 września o godz. 11.00 na stronie http://www.pkobiegcharytatywny.pl/.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski