083 EZ3A9177

Za nami 3. Jakuszycki Marsz Nordic Walking, który odbył się w ramach 2. Ogólnopolskiej Amatorskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, którą współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, a odbyło się, jak co roku, przy Letnim Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

073 CO5B2864

Podczas Letniego Biegu Piastów zorganizowano także panele dyskusyjne na Polanie Jakuszyckiej, podczas których nie zabrakło nordic walking. Podczas pierwszego Paulina Ruta - prezes i trener PSNW, przedstawiła elementy prawidłowej techniki nordic walking wraz z pokazem i opisem prawidłowego sprzętu, a także, przy pomocy instruktorki i sędziny PSNW Agnieszki Jakimowicz, zorganizowała konkursy z nagrodami od PSNW. Podczas drugiego panelu, już na mecie marszu, odbył się drugi panel dyskusyjny, połączony z uroczystym wręczeniem wyróżnień od PSNW i konkursem z nagrodami od partnera Ligi Mistrzów - marki Regatta Polska, przeprowadzony przez Paulinę Ruta i Annę Lipińską z PSNW.

035 CO5B2828

- W Jakuszyckim Marszu Nordic Walking w tym roku udział wzięło 145 osób, co jest bez wątpienia nowym rekordem frekwencji - informuje Paulina Ruta, która wraz z innymi wykwalifikowanymi instruktorami i sędziami PSNW poprowadziła rozgrzewkę przed startem, następnie czuwając nad prawidłową techniką uczestników podczas całego marszu na 11 km trasie.

4

- Bardzo ważnym aspektem tegorocznego marszu była zaplanowana na dzień 27.08.17 wielka premiera wersji papierowej naszego "Przewodnika z zakresu prawidłowej techniki nordic walking". To nasza wielka duma oraz narzędzie do pracy w obszarze nordic walking dla każdego instruktora. To fundament. Rozdaliśmy ponad 500 przewodników (przewodniki są bezpłatne). Tak ogromne zainteresowanie bardzo nas cieszy! Przewodnik dostępny jest także w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie PSNW: www.psnw.pl - Przewodnik 2017 - dodaje.

GOPR3280
- Nordic Walking na Polanie Jakuszyckiej to przede wszystkim rekreacja w wyjątkowym regionie Polski i bardzo wysoki poziom organizacyjny. Tutaj panuje wspaniały mikroklimat. Dlatego Jakuszyce to miejsce, gdzie każdy pasjonat nordic walkingu powinien zagościć! Kochamy Jakuszyce, a już w 2013 roku rozpoczęliśmy owocną współpracę ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów - mówi Beata Drapikowska, instruktorka i sędzia PSNW, obecna podczas wydarzenia każdego roku.

5
- Podczas krótkiego podsumowania, zaraz po marszu, wraz z dyrektor Letniego Biegu Piastów Kają Sznajdrowicz zgodziłyśmy się, że to jest ten kierunek, w którym chcemy razem iść - mam na myśli nordic walking jako rekreację (bez rywalizacji na czas), zdrowie, dobra zabawa i wspaniały humor, integracja, ale przede wszystkim turystyka aktywna. Chcemy pokazać, że Polana Jakuszycka to doskonałe miejsce nie tylko w zimie, ale można tutaj aktywnie spędzać czas o każdej porze roku. To doskonale wpisuje się w aspekty uprawiania naszej ukochanej aktywności ruchowej jaką jest Nordic Walking - przecież Nordic Walking możemy uprawiać o każdej porze roku i dnia! - twierdzi Paulina Ruta z ogromną radością i entuzjazmem.

GOPR3283
- Choć 3. Jakuszycki Marsz Nordic Walking przeszedł już do historii, wraz z naszym sztabem instruktorskim i sędziowskim z PSNW w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów, niebawem zaczniemy pracę nad szczegółowymi analizami i podsumowaniami, tak, by za rok frekwencja ponownie nas (pozytywnie) zaskoczyła, a wydarzenie było jeszcze wspanialsze! Dziękujemy za przybycie (czasami z bardzo odległych zakątków Polski) do Jakuszyc, dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy Wam za udział w naszym marszu! To był wyjątkowy czas, spędzony w gronie pasjonatów nordic walking. Do zobaczenia za rok! - dodaje Marek Drapikowski, instruktor i sędzia PSNW obecny na miejscu wydarzenia.

Fot. Paulina Ruta / PSNW.pl oraz bikeLIFE
Relacja: PSNW.pl

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski